W skrócie... Obecny emblemat nie posiada żadnych rażących błędów. Drobne kosmetyczne zmiany pomogłyby mu wejść na jeszcze wyższy poziom jakości.
Konsekwencja
Zróżnicowana grubość obrysów może sprawiać wrażenie przypadkowości. Powtarzalne, jednakowe parametry obramowań pozwolą uzyskać całości spójny, uporządkowany charakter.
.
Hierarchia
Zapis nazwy klubu jest ściśnięty co utrudnia jego odczytanie. Brakuje też podkreślenia, który człon nazwy jest tym najważniejszym.
Sugerowałbym skrócenie zapisu "Klub Sportowy Sparta 1951" na krótsze "KS Sparta 1951", umieszczone centralnie, zaraz nad wewnętrzną tarczą. Nazwa miejscowości pozostałaby w obecnym miejscu.
Takie rozwiązanie wprowadzi jasną hierarchię w nazewnictwie – nazwa klubu > nazwa miejscowości.
.
Równowaga
Umiejscowienie wewnętrznej tarcza z literą "S" przenosi wizualny środek ciężkości ku dołowi.
Nie twierdzę, że odległości od krawędzi wewnętrznej powinny być równe, jednak sugerowałbym delikatne podniesienie tarczy i/lub zmniejszyć wieniec tak, aby okalał tarczę tylko po bokach.
Takie działanie pozwoli wyróżnić tarczę oraz optymalnie wypełnić wewnętrzne pole znaku.
Podsumowując... Spośród trzech opcji opisanych w zakładce "O projekcie", emblemat Sparty zakwalifikowałbym do "Odrysowania". Rozwiązania najmniej kosztownego i ingerującego w oryginalny wygląd herbu.

Kontynuujemy współpracę? Daj mi znać!
.
Back to Top